Kravas automašīnas

 

 

 

 

 

 

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, kas stājās spēkā 2023. gada augustā, nākamajos divos gados visiem kravas automobiļiem, kurus izmanto pārrobežu pārvadājumiem ES, būs jābūt aprīkotiem ar otrās paaudzes tahogrāfiem.

 

Jaunie tiesību akti ir daļa no ES mobilitātes paketes, kuras mērķis ir noteikt autovadītāju darba un atpūtas laiku. No 2023. gada 21. augusta visi jaunie kravas automobiļi, kas smagāki par 3,5 tonnām, jāaprīko ar otrās paaudzes viedajiem tahogrāfiem. 2024. gada beigās būs jānomaina neviedie tahogrāfi, un līdz 2025. gada augustam būs jāmodernizē arī visi pirmās paaudzes viedie tahografi.

 

"Ja jums ir kravas automašīna, kas pašlaik tiek izmantota pārrobežu darbiem ES, ir pienācis laiks sākt gatavoties šiem jaunajiem noteikumiem," norāda Helena Knappe, Volvo Genuine Parts Manager. "Labākais laiks uzstādīt viedo tahogrāfu ir nākamā servisa apmeklējuma laikā, jo tas ietaupīs jūsu laiku un ļaus izvairīties no papildus servisa apmeklējuma!"

 

 

 

 

 

 

Tagad ir īstais brīdis uzstādīt un kalibrēt otrās paaudzes viedo tahogrāfu (SMART 2), kas drīz kļūs obligāts visiem starptautiskajiem pārvadājumiem.

 

Volvo viedā tahogrāfa otrās paaudzes otrā versija atbalsta jaunos ES Mobilitātes paketes tiesību aktus un ir lieliski integrēta Volvo kravas automašīnā, parādot informāciju instrumentu panelī un informācijas ekrānā.

Kādas ir Volvo tahogrāfa priekšrocības?

Volvo tahogrāfi ir īpaši izstrādāti Volvo kravas automašīnām, tāpēc to uzstādīšana ir vienkāršāka un mazāk laikietilpīga. Šī tahogrāfa integrācija Volvo kravas automašīnu sistēmās ir vienmērīgāka, un tam nepieciešams mazāk elektroinstalācijas un piederumu nekā citu ražotāju tahogrāfiem. Turklāt oriģinālās Volvo detaļas izmantošana sniedz pārliecību, ka tahogrāfs darbosies bez traucējumiem un būs pilnībā saderīgs ar Volvo kravas automašīnu.

Volvo Trucks tahogrāfs ir izstrādāts un pilnveidots tā, lai perfekti atbilstu jūsu Volvo kravas automašīnai. Pat tā dizains ir vizuāli saskaņots ar kabīnes interjeru.

Digitālais pakalpojums, kas atvieglo prasību ievērošanu

Jaunākie Volvo otrās paaudzes viedie tahogrāfi atbilst ES Mobilitātes paketes prasībām, reģistrējot robežšķērsošanas laiku un vietu, kā arī izmantojot GPS, lai reģistrētu katras darba maiņas sākumu un beigas un kravas automašīnas atrašanās vietu ik pēc trim braukšanas stundām. DSRC (Dedicated Short Range Communication) nodrošina attālinātu saziņu starp tahogrāfu un kontroles darbiniekiem uz ceļa, palīdzot izvairīties no nevajadzīgām apstāšanām un pārbaudēm.

 

Tahogrāfs nodrošina drošu datu pārvaldību un attālinātu lejupielādi, nodrošinot atbilstību ES tiesību aktiem un samazinot administratīvo slogu. Tas ļaus arī labāk pārskatīt un plānot autoparkus un transporta pakalpojumus.

 

Volvo viedais tahogrāfs pieejams Volvo Truck Latvija! 

Lai uzstādītu otrās paaudzes viedo tahogrāfu, sazinieties ar tuvāko Volvo Trucks pārstāvniecību, rezervējot pakalpojumu nākamajā servisa reizē. Mūsu pārstāvniecības speciālisti palīdzēs jums veikt visu procesu un nodrošinās, ka uzstādīšanu un kalibrēšanu veic kvalificēts tehniķis.