Kravas automašīnas

Autovadītāja palīgsistēmas

Satiksmes vide var būt intensīva mijiedarbība starp autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem. Volvo kravas automašīnā vadītājam ir pieejama virkne palīgsistēmu, kas palīdz izvairīties no negadījumiem. Lasiet vairāk tālāk vai konsultējieties ar izplatītāju, ja jums ir kādi jautājumi.

Drošība autovadītājam un citiem satiksmes dalībniekiem

Mūsu sistēmas ir izstrādātas, lai palīdzētu autovadītājiem uzlabot drošību dažādās situācijās. Neatkarīgi no tā, vai braucat lielā ātrumā pa šoseju, lēnām pilsētas satiksmē vai stāvat ar citiem satiksmes dalībniekiem tiešā tuvumā.

  Kravas automašīna un vadītājs formā

  Uzmanīgs autovadītājs un labā stāvoklī esoša kravas automašīna ir labs sākums drošai braukšanai. Riepu spiediena kontroles sistēma seko līdzi spiedienam katrā transportlīdzekļa kombinācijas riepā un brīdina par zemu gaisa spiedienu, ātru noplūdi vai augstu temperatūru. Tā nodrošina labāko aizsardzību pret negadījumiem, ko izraisa riepas ar izlaistu gaisu. Autovadītāja brīdināšanas sistēma nosaka miegainības vai neuzmanības pazīmes autovadīšanas laikā. Pēc konstatēšanas vadītājs tiek brīdināts un tiek ieteikts ieturēt pārtraukumu. Viss drošībai.

  Labāks skats ikvienam

  Vadītāja tiešā redzamība ir vērtīga drošai autovadīšanai. Adaptīvās tālās gaismas ir izstrādātas, lai noteiktu citus transportlīdzekļus kravas automašīnas priekšā, garantējot autovadīšanu tumšos apstākļos ar ieslēgtām tālajām gaismām, kad tas citādi nebūtu piemēroti. Funkcija dinamiski maina gaismas staru, lai nodrošinātu optimālu apgaismojumu, netraucējot citu transportlīdzekļu vadītājiem, kas uzlabo drošību gan kravas automašīnas vadītājam, gan citiem satiksmes dalībniekiem.

  Nostipriniet drošības rezervi

  Lielā ātrumā distance ir vienāda ar drošības rezervēm. Sadursmes brīdinājuma sistēma ar ārkārtas bremzēšanu ir paredzēta, lai noteiktu priekšā braucošos transportlīdzekļus, kā arī gājējus un velosipēdistus, kas tuvojas no sāniem vai pārvietojas tajā pašā virzienā, kur kravas automašīna, un brīdinātu vadītāju, ja pastāv zināms sadursmes risks. Ja vadītājs nerīkojas un risks saglabājas, kravas automašīna automātiski bremzē, lai izvairītos no sadursmes. Adaptīvā kruīza kontrole pielāgo ātrumu, lai saglabātu drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, automātiski paātrinot un bremzējot. Tā darbojas visu ceļu no braukšanas pilnā ātrumā līdz pilnīgas apstāšanās brīdim un pēc tam automātiski ieslēdzas no jauna, kad satiksme turpinās. Braukšanai pa šoseju pievieno gan komfortu, gan drošību.

  Pārvaldiet piekabes svaru

  Autovadīšana lejup pa kalnu ar piekabi uz slidenas virsmas var stumt kravas automašīnu un izraisīt salocīšanās efektu, palielinot negadījuma risku. Stretch Brake var palīdzēt to novērst, piekabei iedarbinot bremzēšanas impulsus, kas izstiepj transportlīdzekļa sastāvu, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību.

  Skatiet, kas ir paslēpts

  Gājēji un velosipēdisti var pietuvoties kravas automašīnām pilsētvidē, un autovadītājiem var būt grūti redzēt, kas notiek tuvumā. Pasažiera stūra kamera atklāj slēptos leņķus un sniedz lielisku skatu uz vietām pasažiera pusē. To automātiski iedarbina virzienrādītājs, un kameras skats tiek projicēts sānu displejā.

  Atpakaļgaita ar pārliecību

  Aizmugurēja kamera piedāvā lielisku redzamības lauku aiz kravas automašīnas un palīdz vadītājam iegūt lielāku kontroli pār apkārtni. Tā tiek automātiski aktivizēta, kad ir ieslēgts atpakaļgaitas pārnesums, un sānu displejā tiek parādīts kameras skats. Lietošanas vieglums padara braukšanu atpakaļgaitā ērtāku.

  Skaidrs skats uz priekšu

  Priekšējā īsā diapazona palīgsistēma izmanto priekšējo radaru, lai atklātu un brīdinātu vadītāju par satiksmes dalībniekiem riska zonā kravas automašīnas priekšā stāvot un ar ātrumu līdz 10 km/h. Ja sistēma riska zonā kravas automašīnas priekšā konstatē satiksmes dalībnieku, vadītājs tiek informēts. Ja palielinās sadursmes risks, tiks atskaņots arī skaņas brīdinājums.

  Vēsu prātu

  Pagriezienu veikšana vai joslu mainīšana var būt riskanta. Sānu sadursmju novēršanas atbalsts izmanto radara sensorus kravas automašīnas sānos, lai noteiktu gājējus, velosipēdistus un citus transportlīdzekļus. Juridiskās prasības paredz pārklājumu tikai pasažiera pusē, bet mūsu sistēma aptver abas puses lielākai drošībai uz ceļa. Autovadītājs tiek informēts ar gaismas signālu sānu spogulī, kad uzraudzītajā zonā tiek pamanīts satiksmes dalībnieks. Ja vadītājs aktivizē pagrieziena indikatoru, sistēma brīdina ar mirgojošu gaismu un skaņu. Ja kravas automašīna ir aprīkota ar Volvo dinamisko stūrēšanu ar joslas saglabāšanas palīgsistēmu, tiek nodrošināta arī aktīvā stūrēšanas vadība.

  Uzmanieties no durvīm

  Gājēji un velosipēdisti var parādīties no nekurienes, un tos var būt grūti pamanīt, kad tie atrodas kravas automašīnas tiešā tuvumā. Durvju atvēršanas brīdinājums izmanto radara sensorus, lai skenētu abas kravas automašīnas puses, lai atklātu un brīdinātu vadītāju un pasažierus par citiem satiksmes dalībniekiem riska zonās, atverot kādas no kabīnes durvīm. Sistēma brīdina līdz divām minūtēm pēc aizdedzes izslēgšanas.

  Sistēma “Apstāties un turpināt” ir viegli lietojama

  Droša autovadīšana ar biežu iedarbināšanu un apstāšanos var būt izaicinājums. Auto Hold ir izstrādāta, lai padarītu apstāšanās un uzsākšanu ērtāku un drošāku. Tā automātiski iedarbina bremzes, lai noturētu kravas automašīnu, līdz vadītājs nospiež akseleratora pedāli. Tas darbojas gan turpgaitā, gan atpakaļgaitā — ceļa kāpumā, lejup pa kalnu vai uz līdzenas virsmas.

  Saķeres iegūšana

  Lai izvairītos no izslīdēšanas un brauktu droši, ir nepieciešama laba saķere. Aktīva saķeres kontrole ir paredzēta, lai kontrolētu riteņu griešanos un uzlabotu drošību un komfortu. Ja sistēma konstatē izslīdēšanas pazīmes, tā aktivizējas uzreiz, lai palīdzētu vadītājam noturēties uz ceļa, uzlabojot vadāmību, bremžu veiktspēju un stabilitāti.

  Klusa, bet pamanīta

  Mūsu elektriskās kravas automašīnas ir gandrīz klusas. Tas ir pozitīvi gan vadītāja darba videi, gan pilsētvidei, taču tas arī padara elektriskās kravas automašīnas grūtāk pamanāmas. Dzirdama transportlīdzekļa brīdināšanas sistēma rada skaņas, kas ir pietiekami sadzirdamas, lai cilvēki, kas atrodas kravas automašīnas tuvumā, būtu informēti, bet tās joprojām ir patīkamas vadītājam un citiem satiksmes dalībniekiem. Izstrādāta, lai uzlabotu gājēju un velosipēdistu drošību bez pārmērīga trokšņa.

Pārskats

Iezīmes

 

Papildinformācija

FH16

FH

FM

FMX

FL

FE

Riepu spiediena uzraudzības sistēma

 

 

 

 

Lejupielādēt informācijas lapas >

Autovadītāja brīdināšanas sistēma (DAS)

Adaptīvās tālās gaismas

 

 

 

 

Inteliģentā ātruma palīgsistēma

Sadursmes brīdinājuma sistēma ar ārkārtas bremzēšanu

Adaptīvā kruīza kontroles sistēma (ACC)

Priekšējā īsā diapazona palīgsistēma

Sānu sadursmju novēršanas atbalsts

Durvju atvēršanas brīdinājums

 

 

Auto Hold

 

 

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas palīgsistēmu

 

 

 

Elektroniskā stabilitātes sistēma

 

Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu

 

 

 

Nogāzes kruīza kontrole

 

 

 

Iztaisnošanas bremze

 

 

 

Pasažiera stūra kamera

 

Atpakaļskata kamera

 

Aktīva saķeres kontrole

 

 

 

 

Dzirdama transportlīdzekļa brīdināšanas sistēma*

 

 

 

* Tikai elektriskās kravas automašīnas

       

JAUTĀJIET VIETĒJAM EKSPERTAM

Jūsu vietējais Volvo Trucks izplatītājs var jums parādīt mūsu autovadītāja
palīgsistēmas un atbildēt uz jūsu jautājumiem.