Kravas automašīnas

Latvija

×

Palīdzība īstajā brīdī

VOLVO TRUCKS AUTOVADĪTĀJA PALĪGSISTĒMAS

Ar Volvo Trucks autovadītāja palīgsistēmām jūs, jūsu kravas automašīna un citi ceļu satiksmes dalībnieki saņem labāko līdz šim pieejamo aizsardzību.

Iztaisnošanas bremze

Braucot lejup no kalna uz slidena, līkumota ceļa, ieslēdzas Stretch Brake, lai novērstu sastāva „salocīšanās” risku. Impulsveidīgi bremzējot piekabi, transportlīdzekļa sastāvs iztaisnojas. Stretch Brake aktivizējas līdz 40 km/h. Stretch Brake ir pieejama gan kravas automašīnām bez piekabes, gan vilcējiem.

Nogāzes kruīza kontrole

Vai jūsu maršruti ir tik kalnaini, ka, lai samazinātu ātrumu lejup pa kalnu, ir jāizmanto bremžu pedālis? Nogāzes kruīza kontrole ieslēdz papildbremzes, piemēram, dzinēja bremzes un palēninātāju, lai saglabātu ātrumu, kuru esat iestatījis kruīza kontrolei.

Joslas saglabāšanas palīgsistēma

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas palīgsistēmu izmanto kameru, lai uzraudzītu joslu marķējumus un kravas automašīnas stāvokli joslā. Ja kravas automašīna nejauši šķērso joslas marķējumu, sistēma automātiski virza kravas automašīnu atpakaļ uz joslas vidusdaļu. Autovadītājs arī tiks brīdināts ar stūres vibrāciju. 

Adaptīvā kruīza kontroles sistēma (ACC)

Intensīvā satiksmē ar radaru aprīkotā adaptīvā kruīza kontrole, regulējot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes, palīdz saglabāt distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Sistēma “Apstāties un turpināt” nodrošina, ka kustība tiek pilnībā apturēta — vienkārši nospiediet akseleratoru vai atsākšanas pogu, lai atsāktu kustību. Tas padara adaptīvo kruīza kontroli par noderīgu funkciju intensīvas satiksmes un satiksmes sastrēgumu gadījumos.

Attāluma brīdinājums

Braucot virs 60 km/h un neizmantojot adaptīvo kruīza kontroli, tiek aktivizēts attāluma brīdinājums. Tuvojoties citam priekšā braucošam transportlīdzeklim, uz vējstikla tiek parādīts vizuāls brīdinājums. Attāluma brīdinājums sniedz iespēju palēnināties un saglabāt attālumu līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim.

Joslu maiņas sistēma

Aktivizēta joslas maiņas sistēma ar radaru pārbauda pasažiera pusi, lai noteiktu, vai tajā nav citu ceļu satiksmes dalībnieku. Ja ieslēdzat virzienrādītāju, bet sistēma konstatē, ka josla, uz kuru paredzēts pārbraukt, nav brīva, jūs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu līdzās pasažiera spogulim.

Elektroniskā stabilitātes sistēma

Volvo elektroniskā stabilitātes sistēma (ESC) efektīvi samazina izslīdēšanas un apgāšanās iespējamību. Kad sistēma nosaka bīstamu situāciju, tā acumirklī ieslēdzas, lai samazinātu dzinēja jaudu un atsevišķi bremzētu katru kravas automašīnas un piekabes riteni.

Ārkārtas bremzēšanas gaisma

Strauji nospiežot bremžu pedāli, bremžu signāllukturi sāk strauji mirgot, tā brīdinot aizmugurē braucošo transportlīdzekļu vadītājus, — vienkārša iespēja novērst dzīvībai bīstamu ietriekšanos transportlīdzekļa aizmugurē.

Sadursmes brīdinājuma sistēma ar ārkārtas bremzēšanu

Konstatējot sadursmes iespējamību, mūsu viedā sadursmes brīdinājuma sistēma uz vējstikla projicē gaismas brīdinājuma signālus. Automātiski tiek aktivizēta ārkārtas bremzēšanas sistēma, tādā veidā ievērojami samazinot smagu traumu gūšanas iespējamību.

Pieejams šīm kravas automašīnām

VAI VĒLATIES ATJAUNINĀT DROŠĪBAS APRĪKOJUMU?

Konsultējieties ar vietējo Volvo Trucks izplatītāju par savām drošības sistēmām.