Kravas automašīnas

Latvija

×

Nostādne par sīkfailiem

1. Nostādne par sīkfailiem
1.1. Par sīkfailiem
Tīmekļa vietnēs tiek izmantoti atjautīgi un noderīgi paņēmieni, lai katram apmeklētājam padarītu vietnes izmantošanu ērtāku un pēc iespējas interesantāku. Viens no labākajiem paņēmieniem ir sīkfaili. Sīkfailus var izmantot gan tīmekļa vietnes īpašnieks, gan trešās puses, kas sīkfailus izmanto kā reklāmas, kuras Jūs uzrunā apmeklētajā tīmekļa vietnē.

Sīkfaili ir nelieli teksta faili, kurus tīmekļa vietnes saglabā lietotāja datorā. Informāciju sīkfailos var arī izmantot, lai sekotu Jūsu gaitām dažādās vietnēs, kas izmanto to pašu sīkfailu.

Sīkfailus iedala atkarībā no to derīguma termiņa un tā, kurš tos izveido.

Mēs vēlamies, lai Jūs zinātu, kādi sīkfaili tiek izmantoti mūsu tīmekļa vietnē un kāpēc tas tiek darīts. Ir trīs galvenie iemesli: mēs vēlamies garantēt Jūsu konfidencialitāti, atvieglot vietnes lietošanu un finansēt savu tīmekļa vietni pēc iespējas labāk. Tālāk ir izklāstīts plašāk par mūsu tīmekļa vietnē izmantotajiem sīkfailiem, un kāpēc tie tiek izmantoti.

2. Sīkfailu izmantošana Volvo Group un/vai tā uzņēmumu un zīmolu darbībā
Volvo Group izmanto sīkfailus, lai apkopotu apmeklētāju statistiku un saglabātu informāciju par Jūsu izvēlēm, pārvietojoties tīmekļa vietnēs. Mēs izmantojam sīkfailus, lai Jums kā apmeklētājam būtu ērtāk lietot mūsu vietni.

3. Sīkfaili un to darbība
Dažādu veidu sīkfaili paredzēti dažādiem mērķiem.
Tālāk redzams saraksts ar biežāk sastopamajiem sīkfailu veidiem un informācija par to izmantošanu.

3.1. Sesijas sīkfaili
Kamēr Jūs izmantojat vietni, sesijas sīkfails īslaicīgi atrodas datora atmiņā, lai, piemēram, saglabātu Jūsu izvēlētās valodas iestatījumu. Sesiju sīkfaili netiek ilgi glabāti Jūsu datorā – tie pazūd, aizverot pārlūku.

3.2. Pastāvīgie vai izsekotājsīkfaili
Pastāvīgais sīkfails datorā uz ilgāku laiku saglabā failu; šāda veida sīkfailiem ir derīguma termiņš. Pastāvīgie sīkfaili ļauj vietnēm saglabāt Jūsu informāciju un iestatījumus, lai to varētu izmantot, kad nākamreiz apmeklēsit šīs vietnes. Tā Jūs iegūstat ātrāku un ērtāku pieeju, jo, piemēram, nav atkārtoti jāpiesakās vietnē.

Beidzoties derīguma termiņam, sīkfails tiek automātiski dzēsts, kad Jūs atgriežaties tīmekļa vietnē, kas šo failu izveidoja.

3.3. Pirmās puses sīkfaili
Šos izveido pati tīmekļa vietne (tas pats domēns, kas redzams pārlūka adreses joslā), un tos var nolasīt tikai šī vietne. Šajos sīkfailos visbiežāk glabā tādu informāciju kā, piemēram, Jūsu iestatījumus, kurus var izmantot, atkārtoti apmeklējot vietni.

3.4. Trešās puses sīkfaili
Šos veido citi domēni (ne tas, kas redzams pārlūka adreses joslā) – organizācijas, kas nav tīmekļa vietnes īpašnieki.

Sīkfaili, kas, piemēram, apkopo informāciju, lai būtu iespējams piedāvāt Jums domātu reklāmu un Jums pielāgotu saturu, kā arī lai veidotu tīmekļa vietnes statistiku, var būt trešās puses sīkfaili.

Trešās puses sīkfaili ļauj veidot detalizētāku lietotāja interneta lietošanas paradumu statistiku, taču šie faili arī paver iespēju negodprātīgai rīcībai, tāpēc vairākums tīmekļa vietņu ļauj Jums pielāgot savus iestatījumus, lai būtu iespējams nepieņemt trešās puses sīkfailus.

3.5. Flash sīkfaili

Flash sīkfaili (vietēji lietotie objekti) ir dati, kurus Jūsu datorā var saglabāt tīmekļa vietnes, kas izmanto Adobe Flash tehnoloģiju.

Flash sīkfaili ir jauns veids, kā sekot Jūsu darbībām, un tajos iespējams saglabāt daudz vairāk informācijas par Jums nekā parastos sīkfailos. Liels Flash sīkfailu trūkums ir tas, ka tos pārlūkā nav iespējams identificēt. Tie neparādās sīkfailu sarakstā, kas redzams, skatot sīkfailus, kuri pašreiz saglabāti Jūsu tīmekļa pārlūkā. Standarta HTTP sīkfaili var saglabāt līdz 4 kilobaitiem datu, bet Flash sīkfaili – līdz 100 kilobaitiem.

Flash sīkfaili tehniski ir veidoti līdzīgi parastajiem sīkfailiem. Gandrīz katrā tīmekļa pārlūkā ir Flash atskaņotājs, kas ļauj skatīt Flash prezentācijas. Labi zināms Flash prezentāciju piemērs ir vietnes YouTube videoatskaņotājs. (Flash sīkfaili nav attiecināmi tikai uz YouTube, bet gan uz jebkuru tīmekļa vietni ar Flash sīkfailiem.)

Flash sīkfailiem nav derīguma termiņa. Tie paliks Jūsu datorā, kamēr netiks izdzēsti.

3.5.1. Kam mēs izmantojam Flash sīkfailus
Volvo Group izmanto Flash sīkfailus, lai apkopotu statistikas datus un iestatījumu skaņas preferences.

3.5.2. Flash sīkfailu atspējošana
Flash sīkfailus pārlūkā nav iespējams bloķēt vai pārvaldīt kā parasti, jo sīkfaili atrodas citā vietā – Adobe vietnē, sadaļas Settings Manager (Iestatījumu pārvaldnieks) panelī Global Storage Settings (Globālās glabāšanas iestatījumi).

Sadaļai Settings Manager (Iestatījumu pārvaldnieks) var piekļūt Adobe vietnē, bet tā lokāli darbojas Jūsu datorā. Sadaļā Website Storage Settings (Tīmekļa vietņu glabāšanas iestatījumi) redzami visi Flash sīkfaili, kas šobrīd saglabāti Jūsu datorā. Iespējams dzēst atsevišķu vietņu Flash sīkfailus vai visus vienā piegājienā. Iespējams arī palielināt vai samazināt kilobaitu daudzumu informācijai, kas tiek saglabāta Jūsu datorā.

Ja panelī Global Storage Settings (Globālās glabāšanas iestatījumi) atspējosit opciju Allow third-party Flash content to store data on your computer (Ļaut datorā saglabāt trešās puses Flash saturu), Flash sīkfaili Jūsu datorā netiks saglabāti.

Ja vēlaties atspējot Flash sīkfailus noteiktās vietnēs, to iespējams izdarīt sadaļā Settings Manager (Iestatījumu pārvaldnieks).

Ja Jūs atspējosit Flash sīkfailus, mēs nevaram garantēt, ka visas mūsu tīmekļa vietnes funkcijas darbosies, kā paredzēts.

 

4. Volvo Group veidoto sīkfailu saraksts

Sīkfaila nosaukums Nolūks
Adobe Analytics  
AMCV_###@AdobeOrg

Šo sīkfailu izmanto, lai identificētu unikālu apmeklētāju.

Derīguma termiņš 2 gadi

s_cc

Šo sīkfailu iestata un nolasa JavaScript kods, lai noteiktu,
vai sīkfaili ir iespējoti (iestatīti uz „True” (Patiess)).

Derīguma termiņš Pēc sesijas beigām

s_sq

Šo sīkfailu iestata un nolasa JavaScript kods, kad iespējota ClickMap funkcija; tajā glabājas informācija par iepriekšējo saiti, uz kuras noklikšķinājis lietotājs.

Derīguma termiņš Pēc sesijas beigām

s_vi

Šo sīkfailu izmanto, lai identificētu unikālu apmeklētāju.

Derīguma termiņš 2 gadi

s_fid

Šo sīkfailu izmanto, lai identificētu unikālu apmeklētāju.

Derīguma termiņš 2 gadi

Adobe Target  
mbox

Adobe Target iestatītais sīkfails, ko izmanto, lai mērītu lapas satura veiktspēju, izmantojot A/B dalītas pārbaudes.

Derīguma termiņš 2 gadi

Akamai  
AKA_A2

Šo Akamai sīkfailu izmanto, lai paātrinātu satura piegādi tīmekļa vietnēs, izmantojot adaptīvo paātrinājuma funkciju. Adaptīvais paātrinājums (A2) ir Akamai viedā platforma, kas nepārtraukti izmanto veiktspējas optimizāciju. Konkrēti lietotāja dati nav jāiestata.

Derīguma termiņš: 1 stunda

Amazon Web Service  
AWSALB

Mēs izmantojam pakalpojumu TrackDuck, lai lietotāji varētu ziņot par kļūdām mūsu tīmekļa vietnē. Viņi savukārt izmanto Amazon Web Services, lai nodrošinātu pieeju savai sistēmai. AWSALB sīkfails ļauj viņiem bez grūtībām piegādāt savu pakalpojumu no vairākiem pakalpojumiem, izmantojot slodzes līdzsvarotāju, tāpēc sīkfails vienkārši ieraksta, kurš servera klasteris Jums kalpo. 

Derīguma termiņš 7 dienas

Hotjar  
_hjClosedSurveyInvites

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs izmanto aptaujas uzaicinājuma modālā uznirstošā dialoglodziņa opcijas. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šis uzaicinājums netiek parādīts atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjDonePolls

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs pabeidz aptauju, izmantojot atsauksmju aptaujas logrīku. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šī aptauja pēc aizpildīšanas netiek parādīta atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjMinimizedPolls

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs minimizē atsauksmju aptaujas logrīka logu. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka logrīks paliek minimizēts, kad apmeklētājs pārlūko Jūsu tīmekļa vietni.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjDoneTestersWidgets

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs iesniedz savu informāciju logrīkā Lietotāju pieteikšanās izmēģināšanai. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka šī forma pēc aizpildīšanas netiek parādīta atkārtoti.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjMinimizedTestersWidgets

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs minimizē logrīku Lietotāju pieteikšanās izmēģināšanai. Tas tiek izmantots, lai nodrošinātu, ka logrīks paliek minimizēts, kad apmeklētājs pārlūko Jūsu tīmekļa vietni.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjDoneSurveys

Sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs pabeidz aptauju. Tas tiek izmantots tikai aptaujas satura ielādei, ja apmeklētājs vēl nav pabeidzis aptauju.

Derīguma termiņš 1 gads

hjIncludedInSample

Šis sīkfails ir iestatīts, lai ļautu Hotjar identificēt, vai šis apmeklētājs ir iekļauts paraugā, ko izmanto, lai ģenerētu Heatmaps, Funnels, ierakstus utt.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjShownFeedbackMessage

Šis sīkfails tiek iestatīts, kad apmeklētājs minimizē vai pabeidz ienākošo atgriezenisko saiti. Tas tiek darīts tā, lai ienākošā atgriezeniskā saite nekavējoties ielādētos, ja viņi pārvietosies uz citu lapu, kurā tas ir rādīts.

Derīguma termiņš 1 gads

_hjRecordingEnabled

Šī vērtība tiek iestatīta, kad sākas ierakstīšana. To izmanto, lai redzētu, vai lietotājs jau ieraksta šo konkrēto sesiju.

Derīguma termiņš 1 gads

Google Analytics  
__utmb

Dažās mūsu tīmekļa vietnēs un lapās mēs izmantojam Google Analytics, lai apkopotu statistikas datus. Šis sīkfails apkopo datus par apmeklētāja sesiju.

Derīguma termiņš Pēc sesijas beigām

__utma

Šis sīkfails apkopo datus par unikālajiem apmeklētājiem.

Derīguma termiņš 2 gadi

__utmz

Šis sīkfails seko informācijai par datu pārraides avotiem un navigāciju.

Derīguma termiņš 6 mēneši

_ga 

Šos sīkfailus tiek izmantotas, lai atšķirtu lietotājus.

Derīguma termiņš 2 gadi

_gid

Šos sīkfailus tiek izmantotas, lai atšķirtu lietotājus.

Derīguma termiņš: 24 stundas

_gat

Šo sīkfailu izmanto pieprasījumu ierobežošanai. Ja Google Analytics tiek izvietota, izmantojot Google Tag Manager.

Derīguma termiņš: 1 minūte

Google AdWords  
NID

Šis sīkfails reģistrē unikālu ID, kas identificē lietotāja, kurš ir atgriezies, ierīci. ID tiek izmantots mērķtiecīgām reklāmām.

Derīguma termiņš 6 mēneši

Facebook  
fr

Facebook lieto to kā galveno reklāmas sīkfailu, ko izmanto, lai sniegtu, novērtētu un uzlabotu reklāmu atbilstību.

Derīguma termiņš 3 mēneši

datr

Datr sīkfaila mērķis ir identificēt tīmekļa pārlūkprogrammu, kas tiek izmantota, lai izveidotu savienojumu ar Facebook, neatkarīgi no reģistrētā lietotāja. Šim sīkfailam ir galvenā loma Facebook drošības un vietnes integritātes funkcijās.

Derīguma termiņš 1 gads

lokalizācija

Šajā sīkfailā ir pieejama pēdējā šajā pārlūkprogrammā reģistrētā lietotāja norādāmā lokalizācija. Šis sīkfails tiek iestatīts tikai pēc lietotāja izrakstīšanās.

Derīguma termiņš 6 dienas

wd

Šis sīkfails saglabā pārlūkprogrammas loga izmērus un to izmanto Facebook, lai optimizētu lapas atveidošanu.

Derīguma termiņš 7 dienas

LinkedIn  
bcookie

Izmanto sociālo tīklu pakalpojums LinkedIn, lai uzraudzītu iegulto pakalpojumu izmantošanu, pārlūkprogrammas ID sīkfailu.

Derīguma termiņš 1 gads

bscookie

Izmanto sociālo tīklu pakalpojums LinkedIn, lai uzraudzītu iegulto pakalpojumu izmantošanu. Nodrošina pārlūka ID sīkfailu.

Derīguma termiņš 1 gads

lidc

Izmanto sociālo tīklu pakalpojums LinkedIn, lai uzraudzītu iegulto pakalpojumu izmantošanu. 

Derīguma termiņš 1 gads

BizoID

LinkedIn Ad analītika

Derīguma termiņš 6 mēneši

YouTube  
PREF

Reģistrē unikālu ID, ko Google izmanto, lai saglabātu statistiku par to, kā apmeklētājs izmanto YouTube videoklipus dažādās tīmekļa vietnēs.

Derīguma termiņš 2 gadi

 

5. Trešo pušu sīkfailu saraksts

 

Sīkfaila nosaukums Nolūks
__stid
__uset
__unam
__stacxiommap
__stgmap
__stamap
__stdlxmap
pxcelBcnLcy
pxcelPage_c010
ShareThis ir rīks, kas ļaus apmeklētājiem kopīgot un ieteikt Volvo Trucks tīmekļa vietnes saturu sociālajos tīklos.
UID
UIDR
Mēs izmantojam ScorecardResearch tīmekļa tagus, lai apkopotu tādus datus kā, piemēram, jauno un atgriezušos apmeklētāju attiecību, laikspiedolus, vietrāžus URL un tīmekļa lapas nosaukumu. ScorecardResearch tagi netiek izmantoti, lai identificētu pašu lietotāju, kas apmeklē lapu. Turklāt datus, kas iegūti ar ScorecardResearch, izmanto tikai apkopotā veidā. Citiem vārdiem – ziņojumos, kas veidoti no šiem datiem, nebūs teikts, ka no 1. datora tika apmeklēta vietne A, tad B un tad C. Toties ziņojumos būs apkopoti dati par daudziem datoriem, un ziņojumos varētu būt iekļauta šāda informācija: „67% no visiem interneta lietotājiem apmeklēja vietni A,” – vai: „35% no lietotājiem, kas apmeklēja vietni A, pēc tam devās uz vietni B.”
demdex Šo sīkfailu izmanto programmatūra Adobe Analytics, lai dažādos domēnos identificētu unikālu apmeklētāju. Sīkfails demdex tiek izveidots pārlūkā trešās puses domēnā demdex.net. Šis domēns nav daļa no vietnes, ko tobrīd apmeklētājs ir atvēris.
RT Sīkfails, ko izmanto, lai pierakstītos ar Linkedin.

 


6. Sīkfailu pārvaldīšana

6.1. Sīkfailu skatīšana

Sīkfaili ir parasti teksta faili, tāpēc tos iespējams pārlūkot ar vairākumu teksta rediģēšanas vai apstrādes programmu. Sīkfailu var atvērt, uz tā noklikšķinot. Tālāk redzams saraksts ar saitēm, kurās paskaidrots, kā dažādos pārlūkos skatīt sīkfailus. Ja Jūs izmantojat cita veida pārlūku, ņemiet vērā šī pārlūka izstrādātāju informāciju par sīkfailiem. Ja izmantojat mobilo tālruni, lai iegūtu plašāku informāciju, skatiet savu mobilā tālruņa rokasgrāmatu.

Firefox

Chrome

Internet Explorer 8–10


6.2. Sīkfailu atspējošana/iespējošana vai dzēšana
Lai ierobežotu vai bloķētu sīkfailus, veiciet to izmantojot pārlūkprogrammas iestatījumus.

Ja nevēlaties, lai tīmekļa vietnes datorā ievietotu sīkfailus, varat pielāgot pārlūkprogrammas iestatījumus tādā veidā, ka Jums tiks paziņots pirms sīkfaila ievietošanas. Iestatījumus iespējams pielāgot arī tā, lai pārlūks nesaglabātu nevienu sīkfailu vai tikai trešās puses sīkfailus. Tāpat iespējams noņemt jebkuru sīkfailu, kas saglabāts iepriekš. Ņemiet vērā, ka katram pārlūkam un datoram, kuru Jūs izmantojat, iestatījumi būs jāpielāgo atsevišķi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka mēs nespēsim garantēt pareizu mūsu tīmekļa vietnes darbību, ja Jūs atteiksities izmantot sīkfailus. Dažu vietnes funkciju nepieejamība var ietekmēt vietni pat tādā mērā, ka noteiktas tīmekļa vietnes vispār nav apskatāmas. Turklāt sīkfailu atspējošana nenozīmē, ka Jūs vairs neredzēsit reklāmas. Gluži vienkārši reklāmas vairs netiks pielāgotas tieši Jums, un tās biežāk atkārtosies.

Katrā pārlūkā iestatījumu pielāgošana veicama atšķirīgi. Ja vajadzīgs, izmantojiet sava pārlūka palīdzības funkciju, lai iestatīšanu veiktu pareizi.

Lai atspējotu sīkfailus mobilajā tālrunī, skatiet tālruņa lietošanas rokasgrāmatu plašākai informācijai.

Vairāk par sīkfailiem lasiet interneta vietnē http://www.aboutcookies.org/

7. Citi/neparakstītie sīkfaili
Ņemot vērā, kā darbojas tīmekļa vietnes un veidots internets, mēs vienmēr nevaram zināt visu par sīkfailiem, kurus trešās puses izvieto mūsu tīmekļa vietnē. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad mūsu tīmekļa vietnē izvietoti tā sauktie iegultie elementi: teksti, dokumenti, attēli vai īsfilmas, kas glabājas trešās puses atrašanās vietās, bet tiek attēloti mūsu tīmekļa vietnē vai izmantojot to.

Tāpēc ziņojiet mums, ja šajā vietnē atklājat sīkfailus, kurus mēs šeit neesam pieminējuši. Vai sazinieties ar trešo pusi, lai uzzinātu, kādi sīkfaili tikuši izvietoti, kāpēc tas ticis darīts, kāds ir sīkfailu derīguma termiņš un kā tie spēj nodrošināt Jūsu konfidencialitāti.

8. Kontaktinformācija
Laiku pa laikam mums var būt šīs nostādnes jāmaina, jo tiek veiktas izmaiņas mūsu tīmekļa vietnē vai noteikumos par sīkfailiem. Mēs paturam tiesības jebkurā brīdi bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt nostādņu un sīkfailu saturu. Jaunāko versiju varat skatīt šajā tīmekļa vietnē.

Ja Jums joprojām ir jautājumi un/vai piebildes, lūdzu, sazinieties ar mums šeit.
Atjaunināts 2018. gadā