Aerodinamikas pilnveidošana – līdzsvara māksla

Jaunā Volvo FH modeļa aerodinamikas uzlabojumi ir būtiski palīdzējuši uzlabot mūsu klientu peļņu.
Jūakims Sellbergs

Jūakims Sellbergs (Joakim Sällberg), Volvo Trucks galvenais dizainers, uzskata, kā tā vietā, lai pievērstos tikai vienai konkrētai vietai vai detaļai, ieviešot izmaiņas, mums ir jāņem vērā visa kravas automašīna.

Pagarināti virsbūves elementi

Pagarinātie virsbūves elementi kravas automašīnas priekšpusē ievērojami samazina gaisa pretestību un attiecīgi sekmē degvielas taupīšanu.

Jaunākais Volvo FH sērijas modelis tirgū nonāca 2013. gadā. Tas ir lielāks, drošāks un ergonomiskāks nekā iepriekšējais modelis – ar jauno kravas automašīnu tālo pārvadājumu transportlīdzekļu nozarē tika noteikti jauni standarti. Kopējie uzlabojumi ietver arī izmaiņas kravas automašīnas aerodinamikā. Volvo FH modelis tika izstrādāts īpaši tālajiem pārvadājumiem, un tā ātrums visbiežāk pārsniedz 70 km/h, tāpēc ieguvums no uzlabotās aerodinamikas būs ievērojams.

Jūakimam Sellbergam (Joakim Sällberg) un viņa kolēģiem Volvo Trucks Gēteborgas rūpnīcā pilnveidot meistarīgi veidotu transportlīdzekli bija sarežģīts uzdevums. „Lai arī kabīne ir par vienu kubikmetru lielāka, mums izdevās uzlabot aerodinamiku. Kravas automašīnas daļu saskaņotība ir visbūtiskākais faktors. Tā vietā, lai pievērstos tikai vienai konkrētai vietai vai detaļai, ieviešot izmaiņas, mums ir jāņem vērā visa kravas automašīna. Tas vienmēr ir vairāku faktoru apvienojums.”

Kravas automašīnu modeļu balansēšana

Optimālas aerodinamiskas konstrukcijas radīšana ietver prasmi rast līdzsvaru, jo ikviena kravas automašīnas daļa ietekmē citu.

Mainīti tika vairāki jaunākā Volvo FH modeļa elementi, taču vispamanāmākais uzlabojums ir pagarinātie virsbūves elementi kravas automašīnas priekšpusē. Plūdlīniju konstrukcija sniedz iespēju uzlabot degvielas ekonomiju, jo tā samazina gaisa pretestību braukšanas laikā. Šādi pielāgoti aerodinamikas uzlabojumi var sekmēt būtiskas izmaiņas nozarē, kurā kravnesības un attāluma attiecība ir jāsamēro ar finansiālo izdevīgumu.

Volvo FH veiktspēju, braucot ātri, uzlabo arī mainītie gaisa deflektori, riteņa loki, bufera spoileris un dubļusargi. Tāpat komandai ir arī izdevies paplašināt salonu par vienu kubikmetru, saglabājot kravas automašīnas izcilo aerodinamiku. Kā saka pats Jūakims Sellbergs – kravas automašīnas konstrukcijas mainīšana ir māksla rast līdzsvaru. 

Jūakims Sellbergs pārbauda kravas automašīnu

Labākai degvielas ekonomijai nozarē, kurā kravnesības un attāluma attiecība ir jāsamēro ar finansiālo izdevīgumu, ir būtiska nozīme.

„Aerodinamikas ziņā visas detaļas iedarbojas cita uz citu, lai kur arī šīs detaļas atrastos – kravas automašīnas priekšpusē, apakšā, piekabē vai aizmugurē. Konstrukcijas izstrādes posmā mēs mērām komponentu savstarpējo attālumu un savienojuma vietas dziļumu, lai noteiktu virsmu salāgojumu. Piemēram, izstrādājot jaunākā Volvo FH modeļa pagarinātos virsbūves elementus, mums bija jāņem vērā tas, kā uz kravas automašīnas nokļūst un izplatās dubļi. Lai rastu piemērotu risinājumu, mums bija jāizpēta visa kravas automašīna.”

Mūsdienu kravas automašīnas konstrukcijas izstrādes process ir modernizēts un sarežģīts, tomēr Jūakims Sellbergs sevi raksturo kā „zīmuļa un papīra” metodes piekritēju, un atšķirīgos projektu izstrādes posmos sadarbojās ar 15–20 dažādu speciālistu komandu.

Aerodinamikas ziņā visas detaļas iedarbojas cita uz citu, lai kur arī šīs detaļas atrastos – kravas automašīnas priekšpusē, apakšā, piekabē vai aizmugurē.

Jūakims Sellbergs,

Galvenais dizainers

Jūakims Sellbergs

Jūakims Sellbergs, kas sevi raksturo kā „zīmuļa un papīra” metodes piekritēju, Volvo Trucks strādā jau vairāk nekā desmit gadu.

„Ieviešot aerodinamikas uzlabojumus, klienta vajadzības ir pirmajā vietā. Tās vienmēr ir prioritāte, lai pie kāda jautājuma mēs strādātu. Mums ir svarīgi, ka konstrukcijas attīstība sekmē arī klienta uzņēmējdarbību; kravas automašīnām ir jābūt ilgstoši lietojamām. Ikvienas konstrukcijas īpašības atspoguļo Volvo pamatvērtības. Tās ir ikviena mūsu darba pamatā.”

Jūakims Sellbergs

Amats: galvenais dizainers
Vecums: 40
Gadi Volvo: 10

Saistītais saturs

Lieliskas redzamības konstrukcija

Jaunais Volvo FH atpakaļskata spogulis ir konstruēts tā, lai nodrošinātu lielisku redzamību, vienlaikus pilnveidojot kravas automašīnas identitāti....

Pretestības pārvarēšana ar pilnveidotu aerodinamiku

Degvielas izmaksas veido aptuveni trešdaļu no pārvadājumu uzņēmuma kopējiem izdevumiem. Apvienojot uzlabotu aerodinamisko veiktspēju un jauno EURO 6 C posma dzinēju, Volvo Trucks šobrīd var nodrošināt līdz pat trim procentiem lielu degvielas ...

Volvo kravas automašīnas kabīnes montāža

Lai izveidotu Volvo kravas automašīnas kabīni, Volvo Trucks montāžas rūpnīcas kabīnes apdares līnijā Tuvē (Gēteborgā) tiek savienotas apmēram 900 detaļas — un tas tiek paveikts tikai sešās stundās....

Rakstu filtrēšana

5 true 5