Kravas automašīnas

Ilgtspēja

 

Nulles izplūdes gāzu emisiju dēļ ir viegli saprast, kāpēc par elektriskajām kravas automašīnām tiek runāts kā par dekarbonizācijas risinājumu. Taču vienmēr ir jāuzdod jautājums vai tās ir piemērotas tev un tavam uzņēmumam. Ja vēlies uzzināt vairāk par ilgtspēju un to, vai elektriskās kravas automašīnas ir piemērotākā izvēle, šeit vari pārlūkot biežāk uzdoto jautājumu un atbilžu sarakstu.

 

Daudzi uzņēmumi izvirza vērienīgus CO2 emisiju samazināšanas mērķus, piemēram, Parīzes vienošanās izpildei. Elektriskie kravas automobiļi ir viens no līdzekļiem šo mērķu sasniegšanai. Tehnoloģiju attīstību virza arī stingrāki emisiju noteikumi, vēlme pēc labākas gaisa kvalitātes un mazāk trokšņa, īpaši pilsētu teritorijās. Vēl viens svarīgs virzītājspēks ir pārvadājumu efektivitāte. Elektriskās kravas automašīnas var veikt piegādes naktī un ārpus sastrēgumu stundām, kā arī var piekļūt vietām, kur dīzeļdzinēju kravas automašīnas nevar. Transportlīdzekļu pircēji ir arī virzītājs, jo daudzi ir izvirzījuši ambiciozus mērķus, lai nodrošinātu nulles emisiju transportu.

Izmantošanas laikā elektriskās kravas automašīnas ietekme uz vidi ir ļoti minimāla, tomēr nedaudz augstāka tā ir ražošanas laikā. Taču, kravas automašīnu augstā izmantošanas līmeņa dēļ, to ir iespējams ātri kompensēt. Elektrisko kravas automašīnu līdzsvaru klimata ietekmes izteiksmē var sasniegt mazāk nekā gada laikā, izmantojot elektrību no atjaunojamiem avotiem vai kodolenerģiju. Elektriskās piedziņas sistēmas ir daudz energoefektīvākas nekā dīzeļdzinēji, un tās nerada izplūdes emisijas. Tām ir vismazākā ietekme uz vidi, ja tās izmanto elektroenerģiju no atjaunojamiem avotiem. 

Elektriskais transportlīdzeklis nerada izplūdes emisijas un ir ievērojami klusāks nekā transportlīdzeklis ar iekšdedzes dzinēju. Tomēr emisijas izdalās ražošanas laikā kā arī braukšanas laikā no riepām, bremzēm, ceļa nodiluma utt.

Jā, aptuveni 90% no tradicionālās dīzeļdzinēja kravas automašīnas dzīves cikla ietekmes uz vidi rodas no lietošanas. Kravas automašīnām, kas darbojas ar elektrību no atjaunojamiem avotiem, ir daudz mazāka ietekme lietošanas laikā. Uzņēmumā Volvo mēs rūpīgi strādājam, lai nodrošinātu, ka izejvielas tiek iegūtas izmantojot ilgtspējīgas metodes un akumulatori tiktu ražoti ar minimālu ietekmi uz klimatu. 

Mēs izmantojam holistisku pieeju visam dzīves ciklam, kā arī piegādes ķēdei, tostarp piegādātājiem, materiāliem, loģistikai, ražošanai un pārstrādei. Tas attiecas gan uz piedziņas mehānisma un akumulatoru ražošanu, gan procesā izmanototajiem materiāliem.

Vai jums ir jautājums?

Vietējais Volvo kravas automašīnu dīleris atbildēs uz Jūsu jautājumiem. Apmeklējiet viņu, piezvaniet viņam vai uzaiciniet viņu pie sevis.