Kravas automašīnas

Pirmās elektriskās Volvo kravas automašīnas tiek piegādātas klientiem

19. februārī Volvo Trucks piegādāja klientiem pirmos pilnībā elektriskos transportlīdzekļus – atkritumu vedēju atkritumu pārstrādes uzņēmumam Renova un piegādes kravas automašīnu loģistikas uzņēmumam DB Schenker, kā arī tā pārvadājumu partnerim Zviedrijā TGM.
The Volvo FL Electric, Volvo’s first all-electric vehicle, is developed for distribution, refuse handling and other urban transport applications.
Pirmā pilnībā elektriskā Volvo automašīna - Volvo FL Electric - ir īpaši radīta piegāžu, atkritumu savākšanas un citu pilsētai raksturīgu darbu veikšanai.

Volvo FL Electric kravas automašīnas ir daļa no pirmsražošanas sērijas, kas izstrādāta sadarbībā ar īpaši izvēlētiem klientiem. Volvo FL Electric un tā jaudīgākā radniecīgā modeļa Volvo FL Electric sērijveida ražošana sāksies 2019. gada otrajā pusē ar ierobežotu skaitu kravas automašīnu Eiropas tirgum.

Tā kā šo automašīnu motors nerada troksni un nav arī izplūdes gāzu radīto izmešu, autovadītājiem tiek nodrošināti labāki darba apstākļi, bet pilsētvide ir klusāka un tīrāka.

“Ciešā sadarbība ar autovadītājiem un klientiem ir ļāvusi mums īsā laikā izstrādāt elektrificētus transporta risinājumus, kas atbilst augstām veiktspējas, braukšanas attāluma, kravu pārvadājumu un ekspluatācijas prasībām,” saka Rodžers Alms (Roger Alm), Volvo Trucks prezidents.

Autovadītājiem, kuri ikdienā brauks pie elektriskās kravas automašīnas stūres, apmācību ietvaros bija iespēja pirms nodošanas klientiem to izmēģināt. „Autovadītājus īpaši patīkami pārsteidza dinamiskais spēka pārvads, kas nodrošina ātru un vienmērīgu paātrinājumu un zemu trokšņa līmeni,” piebilst Rodžers Alms.

“Mēs turpināsim attīstīt savu elektrificēto modeļu klāstu. Vienlaikus mēs nemitīgi samazinām ar dīzeļdegvielu un gāzi darbināmo kravas automašīnu ietekmi uz apkārtējo vidi un klimatu, galvenokārt izmantojot energoefektīvus spēka pārvadus,” saka Volvo Trucks prezidents Rodžers Alms.

Fakti par Volvo elektriskajām kravas automašīnām

Volvo FL Electric un Volvo FE Electric kravas automašīnas ir izstrādātas piegādes, atkritumu apsaimniekošanas un citām pilsētas transporta vajadzībām. Volvo FL Electric pilnā masa ir 16 tonnas, bet Volvo FE Electric – 27 tonnas.

Uzziniet vairāk par Volvo Trucks iniciatīvām elektromobilitātes jomā: http://www.volvotrucks.com/electromobility

Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar:

Iveta Ozola
Volvo Trucks Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja
Tālrunis: +371 6 7317595, +371 20293004
E-pasts: iveta.ozola@volvo.com

Plašsaziņas līdzekļiem domātie attēli un filmas ir pieejamas Volvo Trucks attēlu un filmu galerijā vietnē http://images.volvotrucks.com

Volvo Trucks piedāvā pilnu vidējas un lielas tonnāžas kravas automobiļu klāstu, nodrošinot pilnīgus transporta risinājumus, kas atbilst visaugstākajām profesionālo klientu prasībām. Klientu atbalstu nodrošina 2100 izplatītāji un apkopes centri vairāk nekā 130 pasaules valstīs. Volvo kravas automašīnas tiek montētas 15 valstīs visā pasaulē. 2018. gadā visā pasaulē pārdots vairāk nekā 127 000 Volvo kravas automašīnu. Volvo Trucks ir daļa no Volvo Group, kas ir viens no pasaulē vadošajiem kravas automašīnu, autobusu, celtniecības aprīkojuma, kā arī jūras un industriālo dzinēju ražotājiem. Grupa piedāvā arī visaptverošus finanšu un apkalpošanas risinājumus. Volvo Trucks darba pamatā ir kvalitātes, drošības un vides aizsardzības pamatvērtības.