Volvo dinamiskā stūrēšana jau no tās pirmsākumiem nodrošina nevainojamu stabilitāti, kad kravas automašīna brauc ar lielu ātrumu, kā arī pilnīgu kontroli, braucot ar nelielu ātrumu. Jaunākajā sistēmas versijā ir pieejamas vairākas ikdienā noderīgas autovadīšanas funkcijas sarežģītiem apstākļiem. Tagad sistēmu ir iespējams pielāgot vēl vairāk, tā palīdz saglabāt pozīciju uz ceļa un pat nodrošina automātisku palīdzību, ja tiek konstatēta iespējama sānslīde vai saslīdēšana.

Dinamiskās stūrēšanas sistēma ikdienā

Volvo dinamiskās stūrēšanas (VDS) sistēma samazina nelīdzenas ceļa virsmas radītās stūres vibrācijas un nejaušas kustības. Arī braukšana atpakaļgaitā un manevrēšana ierobežotā platībā ir kļuvusi vieglāka – stūres rata pretestība ir samazināta par aptuveni 70%, kad kravas automašīna brauc nelielā ātrumā. Turklāt stūres rats automātiski atgriežas vidējā pozīcijā, tiklīdz autovadītāja tvēriens atslābst.

Braucot lielākā ātrumā, kravas automašīna nemainīgi turpina braukt taisni uz priekšu arī uz slikta seguma un spēcīga sānu vēja ietekmē. Šīs tehnoloģijas pamatā ir kravas automašīnas hidrauliskais stūres pastiprinātājs, kura darbību papildina elektroniski regulējams elektromotors, kas nepārtraukti kontrolē stūrēšanu un nodrošina papildu pagriezējspēku, kad tas vajadzīgs.

Īsāks iestatījumu pielāgošanas laiks

Īsāks iestatījumu pielāgošanas laiks

Ja kravas automašīna ir aprīkota ar Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmu, panelī varat ātri izvēlēties stūrēšanas iestatījumus un doties ceļā. Ja noteiktiem braukšanas apstākļiem nepieciešams ieslēgt arī joslas saglabāšanas palīgsistēmu, atliek tikai nospiest pogu. Stabilizēšanas palīgsistēma vienmēr darbojas fonā.

Volvo dinamiskā stūrēšana ar personīgajiem iestatījumiem

Volvo dinamiskā stūrēšana ar personīgajiem iestatījumiem

Šī funkcija ļauj personalizēt stūrēšanas iestatījumus dinamiskās stūrēšanas sistēmas priekšiestatījumu izvēlnē. Varat izvēlēties kādu no priekšiestatītajiem režīmiem vai pilnībā pielāgot stūrēšanas iestatījumu pielāgošanas izvēlnē.

Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu

Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu

Ja kravas automašīna kaut nedaudz sāk slīdēt, Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu automātiski viegli koriģē stūrēšanu, tādējādi palīdzot griezt stūri vajadzīgajā virzienā un stabilizēt transportlīdzekli. Dažādās vietās izvietotie sensori uzrauga kravas automašīnas leņķisko griešanās ātrumu.

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas sistēmu

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas sistēmu

Kad ātrums pārsniedz 55 km/h, tiek ieslēgta kravas automašīnas joslas saglabāšanas palīgsistēma. Tā uzrauga transportlīdzekļa pozīciju, izmantojot kameras. Kad sistēma uztver, ka kravas automašīna grasās izbraukt no pašreizējās joslas, tiek aktivizēta stūrēšanas sistēma, un tā palīdz pagriezt kravas automašīnu vajadzīgajā virzienā. Ja vajadzīga papildu palīdzība, autovadītājs tiek brīdināts ar vieglu stūres rata vibrāciju, nevis brīdinājuma signālu.

Viegla autovadīšana jebkurā ātrumā

Viegla autovadīšana jebkurā ātrumā

Ja kravas automašīna brauc lielā ātrumā, Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma nodrošina stabilitāti un palīdz saglabāt virzienu. Lēnas un uzmanīgas manevrēšanas laikā sistēma samazina stūrēšanai nepieciešamo spēku neatkarīgi no kravas smaguma. Šādos apstākļos Volvo FMX kravas automašīnu faktiski varat stūrēt ar vienu pirkstu.

Braukšana atpakaļgaitā – tikpat vienkārša kā turpgaitā

Braukšana atpakaļgaitā – tikpat vienkārša kā turpgaitā

Mēs esam parūpējušies par to, lai bez piepūles atpakaļgaitā varētu vadīt pavisam piekrautu kravas automašīnu. Volvo dinamiskā stūrēšana nodrošina pilnīgu precizitāti un ērtu stūrēšanu, kā arī automātiski atjauno stūres neitrālo pozīciju. Uzlabotā virziena noturība ļauj braukt atpakaļgaitā, saglabājot vajadzīgo virzienu.

Nevainojama virziena saglabāšana jebkādos apstākļos

Nevainojama virziena saglabāšana jebkādos apstākļos

Jālabo virziens, bremzējot uz mainīga seguma virsmas? Aizmirstiet par piepūli! Atsitieni, braucot pa bedrēm, ceļa grambām un joslu apzīmējumiem? Gandrīz nemanāmi. Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma izlīdzinās pat spēcīga sānvēja radītas svārstības. Tādējādi stūrēšana vairs nav tik saspringta – kravas automašīna nemainīs virzienu, ja vien to nevēlēsieties.

Dinamiskā autovadīšana

Dinamiskā autovadīšana

Volvo dinamiskā stūrēšana ar personīgajiem iestatījumiem ļauj Jums visu kontrolēt. Tieši Jūs nosakāt stūres rata pretestību atbilstoši braukšanas apstākļiem un Jūsu vēlmēm. Jūs varat izvēlēties iepriekš noteiktu iestatījumu vai pilnībā pats to pielāgot. Tādējādi autovadīšanu varat precīzi pielāgot savām vajadzībām.

Izvairieties no izslīdēšanas

Izvairieties no izslīdēšanas

Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu mazina izslīdēšanas izraisīto negadījumu risku. Ja sistēma konstatē sānslīdi, tā nekavējoties nedaudz koriģē stūrēšanu. Tādējādi kravas automašīnas stabilizācija tiek sākta, vēl pirms esat sajutis, ka var notikt kas bīstams.

Neizbrauciet no joslas

Neizbrauciet no joslas

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas palīgsistēmu samazina apgāšanās risku un sadursmes iespēju ar citiem transportlīdzekļiem. Ja kravas automašīna neparedzēti tuvojas joslas marķējumiem, palīgsistēma viegli koriģē stūres sistēmu un palīdz atgriezties paredzētajā braukšanas virzienā. Sistēmas darbība ir gandrīz nemanāma, tomēr gādā par jauna līmeņa drošību.

Esiet sveicināts savā jaunajā kabīnē!

Esiet sveicināts savā jaunajā kabīnē!

Volvo dinamiskā stūrēšana ar ārējo stūrēšanu ļauj vadīt kravas automašīnu, izmantojot tālvadības pulti. Tas ir lietderīgi situācijās, kad ar kravas automašīnu jāīsteno īsi manevri, bet Jums ir jāveic darbs ārpus kabīnes. Uzlabojas produktivitāte, nemaz nerunājot par to, ka darba diena kļūst daudz komfortablāka.

Atrodiet vietējo servisa centru

Brauciet dinamiski

Sazinieties ar Volvo Trucks vietējo servisa centru un uz vietas izmēģiniet visu laiku visvieglāko braucienu.

Meklēt servisa centru