Jau no pirmās dienas Volvo dinamiskā stūrēšana nodrošina nevainojamu stabilitāti, braucot ar lielu ātrumu, kā arī pilnīgu kontroli, braucot ar nelielu ātrumu, turklāt samazina muskuļu spriedzi. Tagad tā arī palīdz novērst izslīdēšanu un nejaušu joslu maiņu, ļauj iestatīt stūres ratu atbilstoši savām vēlmēm un pat nodrošina iespēju stūrēt attālināti.

Video par to, kā darbojas Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma

Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēmas darbības princips

Maksimāli jutīga stūrēšanas tehnoloģija

Mūsu patentētā tehnoloģija apvieno tradicionālo hidraulisko stūres pastiprinātāju un elektrisko motoru, kas nostiprināts pie stūres mehānisma. ECU (elektroniskā vadības ierīce) apstrādā datus, ko saņem no vairākiem sensoriem, un nosaka kravas automašīnas virzienu un autovadītāja nolūku. Elektromotors tiek darbināts 2000 reižu sekundē saskaņā ar maināma griezes momenta principu, lai izlīdzinātu netīšas stūres kustības un nodrošinātu papildu stūres sistēmas griezes momentu, kad tas vajadzīgs. Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma tagad ir pieejama visās tiltu konfigurācijās, tostarp dubultā priekšējā tilta konfigurācijā.

Volvo FH16 dinamiskā stūrēšana lielos ātrumos

Viegla autovadīšana jebkurā ātrumā

Braucot ar lielu ātrumu, Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma uzturēs stabilitāti un gādās par nenovirzīšanos no kursa. Toties lēnas un rūpīgas manevrēšanas laikā tā papildinās stūrēšanas spēku neatkarīgi no kravas smaguma. Sacīdami, ka jauno Volvo FH var stūrēt ar vienu pirkstu, mēs to patiešām domājam nopietni.

Kravas automašīnu vadītājs brauc atpakaļgaitā, izmantojot Volvo dinamisko stūrēšanu

Atpakaļgaita. Tagad tikpat viegli kā turpgaita.

Mēs esam parūpējušies par to, lai bez piepūles atpakaļgaitā varētu vadīt pavisam piekrautu kravas automašīnu. Volvo dinamiskā stūrēšana nodrošinās pilnīgu precizitāti, gandrīz nemanāmu stūrēšanas spēku un automātiski atjaunos riteņu neitrālo stāvokli. Uzlabotā virziena noturība ļauj nenovirzoties atpakaļgaitā nobraukt vairāk nekā 100 metrus.

Volvo FH taisnvirziena autovadīšana

Taisnvirziena autovadīšana jebkuros apstākļos

Jālabo virziens, bremzējot uz mainīga seguma virsmas? Aizmirstiet par piepūli! Atsitieni, braucot pa bedrēm, ceļa grambām un joslu apzīmējumiem? Gandrīz nemanāmi. Volvo dinamiskās stūrēšanas sistēma izlīdzinās pat spēcīga sānvēja radītas svārstības. Tāpēc stūres ratu turiet brīvāk – kravas automašīna nemainīs virzienu, ja vien to nevēlēsieties.

Autovadītāja rokas uz stūres rata

Dinamiskā autovadīšana

Volvo dinamiskā stūrēšana ar personīgajiem iestatījumiem ļauj Jums visu kontrolēt. Tieši Jūs nosakāt stūres rata pretestību atbilstoši braukšanas apstākļiem un Jūsu vēlmēm. Jūs varat izvēlēties iepriekš noteiktu iestatījumu vai pilnībā pats to pielāgot. Rezultāts: tieši tāda braukšanas pieredze, kādu vēlaties.

Darbības princips
Volvo FH brauc aukstos laikapstākļos

Izvairieties no izslīdēšanas

Volvo dinamiskā stūrēšana ar stabilizācijas palīgsistēmu mazina izslīdēšanas izraisīto negadījumu risku. Ja sistēma konstatē izslīdēšanu, tā nekavējoties nodrošina nelielu palīdzību stūres ratam. Tas palīdz stūrēt pretējā virzienā un stabilizēt automašīnu, pat pirms vēl esat sajutis, ka var notikt kas bīstams.

Darbības princips
Volvo FH brauc līdzās Volvo automašīnai

Neizbrauciet no joslas

Volvo dinamiskā stūrēšana ar joslas saglabāšanas palīgsistēmu samazina apgāšanās risku un sadursmes iespēju ar citiem transportlīdzekļiem. Ja kravas automašīna nejauši tuvojas joslas marķējumiem, palīgsistēma maigi koriģē stūres sistēmu un palīdz atgriezties paredzētajā braukšanas virzienā. Sistēmas darbība ir gandrīz nemanāma, tomēr gādā par jauna līmeņa drošību.

Darbības princips
Automašīnas vadītājs, kas no ārpuses vada Volvo FH ar tālvadības pulti

Esiet sveicināts savā jaunajā kabīnē!

Volvo dinamiskā stūrēšana ar ārējo stūrēšanu ļauj vadīt kravas automašīnu, izmantojot tālvadības pulti. Tas ir ideāli piemērots situācijās, kad jāveic kravas automašīnas nelielas atkārtotas kustības apvienojumā ar darbu ārpus kabīnes. Uzlabojas produktivitāte, nemaz nerunājot par to, ka darba diena kļūst daudz komfortablāka.

Darbības princips
Meklēt servisa centru

Vēlaties izmēģināt dinamisko autovadīšanu?

Sazinieties ar Volvo Trucks servisa centru un uz vietas izmēģiniet visu laiku visvieglāko braucienu.

Atrodiet vietējo izplatītāju