Kravas automašīnas

VOLVO FMX KABĪNES SPECIFIKĀCIJAS

kabīņu izmērus

 

Dienas kabīne
Dienas kabīne (FMX-DAY) ar komfortablu un ergonomisku autovadītāja darba vietu. Salona augstums ir 164 centimetri: 120 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Zema dienas kabīne
Zema dienas kabīne (FM-LDAY) ir nepieciešama tādiem darba veidiem kā kalnrūpniecībai, furgoniem ar refrižeratoru, sūkņiem un celtņiem. Salona augstums ir 148 centimetri: 104 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Guļamkabīne
Guļamkabīne (FMX-SLP) nodrošina komfortablus apstākļus pārnakšņošanai vienai personai. Salona augstums ir 164 centimetri: 120 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Zemā guļamkabīne
Zema guļamkabīne (FMX-LSLP) ar pazeminātu jumtu un kabīnes balstiekārtu nodrošina papildu platību kravai virs kabīnes. Salona augstums ir 148 centimetri: 104, centimetri virs dzinēja nodalījuma.

Globetrotter kabīne
Globetrotter kabīne (FMX-HSLP) nodrošina komfortablus apstākļus nakšņošanai divām personām. Šīs kabīnes augšdaļā iekārtoti papildu glabāšanas nodalījumi. Salona augstums ir 201 centimetrs: 157 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Apkalpes kabīne
Apkalpes kabīnē ir pietiekami daudz vietas vairākiem pasažieriem — pat 7 personām. Salona augstums ir 1590 milimetri.

Kabīnes aprīkojums

 

Kabīnes balstiekārta ar četriem atbalstiem
Izvēlieties spirālatsperes ar amortizatoriem, spirālatsperes priekšējiem atbalstiem un aizmugures pneimobalstiekārtu vai pneimobalstiekārtu. 
Gaisa ieplūdes
Gaisa ieplūdes kanāls novietots kreisajā pusē, pieejama augstā vai zemā versija.
Kabīnes krāsas
Izvēlieties no aptuveni 650 variantiem. 
Autovadītāja sēdeklis
Izvēlieties kādu no trim dažādiem ērtību līmeņiem: Progressive (plīšs vai āda), Dynamic (audums) un Robust (vinils).   Sēdekļa kopējais regulēšanas diapazons: 200 milimetri uz priekšu/atpakaļ un 100 milimetri vertikālā virzienā. Autovadītāja sēdekļa standartaprīkojumā ietilpst galvas atbalsts, regulējama un nolaižama atzveltne, augstuma regulēšana un regulēšana uz priekšu/atpakaļ, regulējams jostasvietas atbalsts un slīpuma regulēšana. 
Pasažiera sēdeklis
Izvēlieties kādu no trim dažādiem ērtību līmeņiem: Progressive (plīšs vai āda), Dynamic (audums) un Robust (vinils). Visus var pasūtīt ar tapsējumu papildaprīkojumā. Blakussēdētāja sēdekļi standarta aprīkojumā ir aprīkoti ar galvas atbalstu.
Gultas
Pazeminātās gultas izmēri: 70 × 200 centimetri. 16 centimetrus augsts matracis ar atsperbloka pamatni un ļoti ērts. Trīs stingruma varianti: mīkstais, pusmīkstais, stingrais. Pieejami arī divi matrača pārklāju varianti: uzlabo gulēšanas komfortu un atvieglo guļvietas uzklāšanu. Komfortablās augšējās guļvietas izmēri: 70 × 190 centimetri vai 60 × 190 centimetri (pieejama Globetrotter kabīnei).

Iekšējie glabāšanas nodalījumi
Vieta virs vējstikla sastāv no diviem glabāšanas nodalījumiem ar nolaižamām durtiņām un četriem ISO plauktiem, no kuriem viens paredzēts tahogrāfam (divas ISO atveres pazeminātajām kabīnēm). Guļamkabīnē un Globetrotter kabīnē zem gultas ir divi lieli glabāšanas nodalījumi, kuriem var piekļūt no ārpuses, un viens liels (44 l), kas pieejams paceļot matraci un pārsegu; atpūtas nodalījumā ir divas žurnālu un sīklietu glabāšanas vietas. Priekšējā panelī ir iestrādātas četras atvērtās glabātuves, neliela glabāšanas kaste, DIN pieslēgvietas nodalījums, gumijas paliktnis un pudeļu turētājs. Dienas kabīni var aprīkot ar 60 litru glabāšanas nodalījumu ar žalūziju atverēm ķiverēm, pusdienu kastītei utt.
Ārējie glabāšanas nodalījumi
Aiz pasažiera un autovadītāja sēdekļiem atrodas glabāšanas nodalījumi, kuriem iespējams piekļūt no ārpuses.
Jumta lūka
Kabīnē ir iespējams ierīkot jumta lūku, ko var atvērt par 50 milimetriem. Lūkas iekšpusē ir perforēts saulessargs. Kad lūka ir atvērta, tas darbojas arī kā kukaiņu tīkls. Jumta lūkai paredzēta manuālā vai automātiskā atvēršana/aizvēršana (pēc izvēles). Pieejama arī tērauda jumta lūka, kas paredzēta būvdarbiem vai sarežģītiem darba apstākļiem.
Stūre
Pieejami divi stūres izmēri — 450 mm vai 500 mm diametrs atkarībā no kravas automašīnas specifikācijas. Stūres augstumu iespējams izmainīt 90 mm diapazonā, bet slīpumu iespējams izmainīt 28° robežās. Ja stūres iekārta ir aprīkota ar regulējamo statni (papildaprīkojums), tad tās stāvokli attiecībā pret vertikāli var mainīt diapazonā no –5° līdz +15°, tādā veidā uzlabojot autovadītāja komfortu. Stūre ir pieejama ar drošības spilvenu vai bez tā. Stūrē iestrādātie vadības taustiņi ļauj droši un ērti izmantot kruīza kontroles sistēmu, skaņas signālierīci, tālruni, kā arī mērierīču displeja un sānu displeja funkcijas.
Klimata sistēma
Atbilstoši vēlmēm iespējams izvēlēties kādu no divām alternatīvām klimata kontroles sistēmām:

  • Gaisa kondicionieris ar manuālo vadību (MCC).
  • Gaisa kondicionieris ar automātisko temperatūras regulēšanu (ECC/ECC2).

Klimata kontroles sistēmu iespējams papildināt ar kabīnes un dzinēja sildītāju.

Sēdekļu tapsējums

Robustais

Vinils

Dinamiski

Audums

Progresīvais

Plīšs vai āda

Visus komforta klases sēdekļus iespējams aprīkot ar ventilēšanas sistēmu.

 

Sienu tapsējums

Robustais

Vinils

Dinamiski

Audums

Progresīvais

Audums

JŪTIETIES KĀ MĀJĀS

Jūtieties ērti. Izmēģiniet sēdekli. Guļvietu. Ieskatieties visos plauktos. Jūs neticēsiet, cik tajos ir daudz vietas.