Kravas automašīnas

VOLVO FM KABĪNES SPECIFIKĀCIJAS

kabīņu izmērus

 

Dienas kabīne

Dienas kabīne (FM-DAY) ar komfortablu un ergonomisku autovadītāja darba vietu. Salona augstums ir 164 centimetri: 120 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Zema dienas kabīne

Zema dienas kabīne (FM-LDAY) ir nepieciešama tādiem darba veidiem kā kalnrūpniecībai, furgoniem ar refrižeratoru, sūkņiem un celtņiem. Salona augstums ir 148 centimetri: 104 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

 

Guļamkabīne

Guļamkabīne (FM-SLP) nodrošina komfortablus apstākļus nakšņošanai vienai personai. Salona augstums ir 164 centimetri: 120 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Zemā guļamkabīne

Zemā guļamkabīne (FM-LSLP) ar pazeminātu jumtu nodrošina papildu platību kravai virs kabīnes. Salona augstums ir 148 centimetri: 104, centimetri virs dzinēja nodalījuma.

Globetrotter kabīne

Globetrotter kabīne (FM-HSLP) nodrošina komfortablus apstākļus nakšņošanai divām personām. Šīs kabīnes augšdaļā iekārtoti papildu glabāšanas nodalījumi. Salona augstums ir 201 centimetrs: 157 centimetri virs dzinēja nodalījuma pārsega.

Kabīnes aprīkojums

 

Kabīnes balstiekārta ar četriem atbalstiem
Izvēlieties spirālatsperes ar amortizatoriem, spirālatsperes priekšējiem atbalstiem un aizmugures pneimobalstiekārtu vai pneimobalstiekārtu.

Gaisa ieplūdes sistēma
Gaisa ieplūde novietota kreisajā pusē, pieejams augstais vai zemais novietojums. Ir pieejama arī priekšējā gaisa ieplūdes sistēma.

Kabīnes krāsas
Aptuveni 650 izvēles varianti.

Autovadītāja sēdeklis 
Izvēlieties kādu no trim dažādiem ērtību līmeņiem: Progressive (plīšs vai āda), Dynamic (audums) un Robust (vinils). Sēdekļa kopējais regulēšanas diapazons: 200 milimetri uz priekšu/atpakaļ un 100 milimetri vertikālā virzienā. Autovadītāja sēdekļa standartaprīkojumā ietilpst galvas atbalsts, regulējama un nolaižama atzveltne, augstuma regulēšana un regulēšana uz priekšu/atpakaļ, regulējams jostasvietas atbalsts un slīpuma regulēšana.  

Pasažiera sēdeklis
Izvēlieties kādu no trim dažādiem ērtību līmeņiem: Progressive (plīšs vai āda), Dynamic (audums) un Robust (vinils). Standartaprīkojumā ir galvas balsti. 

Gultas
Pazeminātās gultas izmēri: 70 × 200 centimetri.
16 cm augsts matracis ar atsperbloka pamatni, ļoti ērts. Iespējami trīs izvēles varianti: mīkstais, pusmīkstais, stingrais.
Pieejami divi matrača pārklāju varianti, kas paaugstina gulēšanas komfortu un atvieglo guļvietas uzklāšanu. 
Komfortablās augšējās gultas izmēri: 70 × 190 centimetri vai 60 × 190 centimetri.

Iekšējie glabāšanas nodalījumi 
Vieta virs vējstikla sastāv no diviem glabāšanas nodalījumiem ar nolaižamām durtiņām un četriem ISO plauktiem, no kuriem viens paredzēts tahogrāfam (divas ISO atveres pazeminātajām kabīnēm). Guļamkabīnē un Globetrotter kabīnē zem gultas ir divi lieli glabāšanas nodalījumi, kuriem var piekļūt no ārpuses, un viens liels (44 l), kas pieejams paceļot matraci un pārsegu; atpūtas nodalījumā ir divas žurnālu un sīklietu glabāšanas vietas. Priekšējā panelī ir iestrādātas četras atvērtās glabātuves, neliela glabāšanas kaste, DIN pieslēgvietas nodalījums, gumijas paliktnis un pudeļu turētājs. Dienas kabīni var aprīkot ar 60 litru glabāšanas nodalījumu ar žalūziju atverēm ķiverēm, pusdienu kastītei utt.

Ārējie glabāšanas nodalījumi
Aiz pasažiera un autovadītāja sēdekļiem atrodas glabāšanas nodalījumi, kuriem iespējams piekļūt no ārpuses.

Jumta lūka
Kabīnē ir iespējams ierīkot jumta lūku, ko var atvērt par 50 milimetriem. Lūkas iekšpusē ir perforēts saulessargs. Kad lūka ir atvērta, tas darbojas arī kā kukaiņu tīkls. Jumta lūkai paredzēta manuālā vai automātiskā atvēršana/aizvēršana (pēc izvēles). Pieejama arī tērauda jumta lūka, kas paredzēta būvdarbiem vai sarežģītiem darba apstākļiem.

Stūre 
Pieejami divi stūres izmēri — 450 mm vai 500 mm diametrs atkarībā no kravas automašīnas specifikācijas. Stūres augstumu iespējams izmainīt 90 mm diapazonā, bet slīpumu iespējams izmainīt 28° robežās. Ja stūres iekārta ir aprīkota ar regulējamo statni (papildaprīkojums), tad tās stāvokli attiecībā pret vertikāli var mainīt diapazonā no –5° līdz +15°, tādā veidā uzlabojot autovadītāja komfortu. Stūre ir pieejama ar drošības spilvenu vai bez tā. Stūrē iestrādātie vadības taustiņi ļauj droši un ērti izmantot kruīza kontroles sistēmu, skaņas signālierīci, tālruni, kā arī mērierīču displeja un sānu displeja funkcijas.

Klimata kontroles sistēma
Atbilstoši savām vēlmēm varat izvēlēties kādu no diviem klimata kontroles sistēmas variantiem.

  • Gaisa kondicionieris ar manuālo vadību (MCC).
  • Gaisa kondicionieris ar automātisko temperatūras regulēšanu (ECC/ECC2). 

Klimata kontroles sistēmu iespējams papildināt arī ar kabīnes un dzinēja sildītāju.

Sēdekļu tapsējums

Robustais Vinils
Dinamiski Audums
Progresīvais Plīšs vai āda

Visus komforta klases sēdekļus iespējams aprīkot ar ventilēšanas sistēmu.

Sienu tapsējums

Dinamiski Audums
Progresīvais Plīšs vai āda

JŪTIETIES KĀ MĀJĀS

Jūtieties ērti. Izmēģiniet sēdekli. Guļvietu. Ieskatieties visos plauktos. Jūs neticēsiet, cik tajos ir daudz vietas.