Apstājies. Paskaties. Pamāj.

Pasaules mēroga kampaņa bērnu drošībai

Mūsu veiktās reālo satiksmes negadījumu analīzes rezultāti liecina, ka vairumu ceļu satiksmes negadījumu izraisa cilvēku rīcība. Bērni ir visneaizsargātākie ceļu satiksmes dalībnieki.

Tāpēc mēs pievēršam uzmanību visiem drošības aspektiem, kā arī izstrādājam daudzas inovatīvas drošības funkcijas saviem produktiem.

„Apstājies.Paskaties.Pamāj.” kampaņas mērķis ir izglītot bērnus visā pasaulē par ikdienas satiksmes riskiem.

Uzziniet vairāk

“Apstājies. Paskaties. Pamāj.” arī Latvijā

Arī Latvijā ir liels ievainoto bērnu skaits ceļu satiksmes negadījumos. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pēdējos piecos gados uz Latvijas ceļiem ik gadu iet bojā vidēji 7 bērni, pagājušajā bojā gājuši 11 bērni. Ievainoto bērnu skaits ir dramatiskāks –  ik gadu vidēji 453 bērni ceļu satiksmes negadījumos gūst traumas un tas ir 12% no visu satiksmes negadījumos cietušo kopskaita.

Lai dotu savu ieguldījumu un mazinātu bojā gājušo un cietušo bērnu skaitu, uzņēmums Volvo Trucks  ir uzsācis kampaņu “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” arī Latvijā. Kampaņas laikā no 30/09/2016 līdz 31/05/2017 tiks apbraukātas daudzas Latvijas skolas, kurās bērniem būs iespēja piedalīties praktiskajās nodarbībās, kuru laikā skolēniem tiks stāstīts par drošību, īpaši, ja satiksmē iesaistītas kravas automašīnas un citi liela izmēra transporta līdzekļi. Tiks demonstrēta īpaša šai kampaņai radīta multfilma par kravas automašīnas šoferi Juri un bērnu drošību satiksmē, kuras tekstu ierunājis pazīstamais mūziķis Shipsea (Jānis Šipkēvics).

Skolas pagalmā bērni tiks iepazīstināti ar reālu kravas automašīnu un tiem būs dota iespēja iejusties tās vadītāja lomā un praktiski  pārliecināties par ceļa pārredzamību no automašīnas vadītāja vietas, uzzināt par kravas auto manevrēt spēju, bremzēšanas ceļu, “aklajiem punktiem” un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos droši uz ceļa un satiksmē.

Latvijā kampaņu organizē uzņēmums “Volvo Truck Latvia”. Kopīga mērķa labā jeb lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies tādi uzņēmumi un iestādes kā VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ”.

Apdzīvoto vietu karte ar intesīvu kravas transporta satiksmi skolu tuvumā (.pdf)

Apstājies. Paskaties. Pamāj.

Padomi, kas palīdz glābt dzīvības

Volvo Trucks ir izstrādājis saistošus „Apstājies. Paskaties. Pamāj.” izglītojošos materiālus ērti lietojamā formātā. Tie ir paredzēti, lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem, organizācijām un iestādēm izglītot bērnus interesantas saskarsmes un praktisku apmācību ceļā.

Visi kampaņas materiāli ir bez maksas un pieejami ikvienam.

Apstājies. Paskaties. Pamāj. Video

"Apstājies, paskaties, pamāj!" multfilma

Mācību materiāls skolēniem

Lejupielādēt(PDF, 4 MB)